HŐSZIVATTYÚS ALKALMAZÁSOK
A hőszivattyúk energiatakarékos megoldást nyújtanak az épületek fűtésére, miközben kulcsszerepet játszanak a klímaváltozás mérséklésében is.
A levegő–víz hőszivattyúk általában hatékonyabbak és gazdaságosabbak, mint a talaj–víz vagy a víz–víz elven működő megoldások. A levegő bőséges mennyiségben rendelkezésre álló energiahordozó, amely nagyobb rugalmasságot tesz lehetővé, ugyanakkor kiküszöböli a bürokratikus engedélyezési folyamatokat.
Mivel a hőszivattyúk a környező levegőből vonják el a hőt, különösen jól teljesítenek a városokban, ahol a lakó- és kereskedelmi épületek, valamint az ipari létesítmények hőt adnak le. Ha pedig a hőszivattyú megújuló energiával működik, segítségével nagy mennyiségű CO2-kibocsátás takarítható meg.
Segíteni tudunk a közepes méretű alkalmazások, például kereskedelmi üzemek vagy társasházak energetikai tervezésében, és hatékony megoldást kínálunk a nagyszabású távfűtési projektekhez is.
A levegő–víz hőszivattyúk a rendszer és a hőcserélő kialakításától függően szinte bárhol telepíthetők. A mérsékelt égövi régiókban a hőszivattyú jelentős energiamegtakarítás mellett egész évben képes meleg vizet előállítani, és nyáron hűteni, télen pedig fűteni tud.
A hidegebb régiókban a hőszivattyúk használata már széles körben elterjedt: Európában például a skandináv országok vezető helyen állnak a hőszivattyúk számát tekintve minden ágazatban, a kis háztartásoktól a nagy ipari üzemekig. Hideg időjárásban a hőszivattyúknak keményebben kell dolgozniuk – ilyenkor jól jönnek az olyan műszaki megoldások, mint a Güntneré, amelyeket úgy terveztek, hogy megbirkózzanak a zord körülményekkel is.
Hatásunk
Közel egy évszázadnyi kiváló műszaki és
mérnöki örökségünknek köszönhetően
büszkék vagyunk arra, hogy folyamatosan
hatékony megoldásokat kínálunk partnereinknek.